23 Січень 2017
Рубрика: життя

Tich.io — українська платформа для пошуку IT-наставників

Tich.io — український проект для пошуку менторів для самостійного вивчення програмування. Від зародження ідеї до першого релізу пройшло 322 дні, випито 867 чашок кави. Давайте подивимось, що з цього вийшло

Хочете підвищити свій заробіток? Маєте бажання залишити свою професію та спробувати свої сили в IT-сфері, але є багато «але»? У вас недостатньо часу, ви боїтеся піти зі старої роботі або у вас немає технічної освіти, але все одно ви маєте намір стати IT- спеціалістом?

Тоді досить відкладати цю справу в довгий ящик. В цій статті ви дізнаєтесь, де отримати знання для кар’єри в IT, які є переваги й недоліки різних способів навчання та яку роль грає наставництво в сфері інформаційних технологій.

І взагалі, пам’ятайте, що розум — це круто.

Де отримати знання?

Насправді шляхів до айтішних знань всього три:

 1. Самоосвіта,
 2. IT-курси,
 3. Менторство.

Однак, самоосвіта хоч і є окремим напрямом отримання знань, вона завжди йде паралельно з іншими шляхами. Тому людина, яка планує пов’язати свою професійну діяльність зі сферою інформаційних технологій, має бути готова до постійної самоосвіти та всім її підводним каменям. Це й труднощі із самоорганізацією; відсутність більш досвідченої людини поруч; складнощі з пошуком потрібної інформації серед Інтернет-джерел, яких наразі безліч.

Відвідування IT-курсів має багато переваг. Це досвідчений викладацький состав, добре вивірена програма та наявність домашніх завдань. Проте навчання в IT-школах потребує певного вільного часу, який треба виділяти згідно жорсткого графіку курсів; також треба узгоджувати особистий та робочий розклад із програмою навчання. Крім того, важливе й територіальне розташування школи, й вартість навчання. Багатьох студентів хвилює доцільність проходження курсів й, відповідно, витрати коштів.

Альтернативою IT-школам є менторство, але більшість помилково вважає ці напрямки навчання тотожними. Насправді це не так. Серед обов’язків ментора – допомога у пошуку власного шляху, помилок та методів їх виправлення, відповідей на виникаючі питання та багато чого іншого. Взагалі, ментора слід вважати наставником, а не викладачем.

Якщо вірити Вікі, то завдання ментора — допомагати тоді, коли просите про допомогу

Пошук ментора – справа не проста як для початківців, так і IT-спеціалістів з досвідом. Де шукати наставника – незрозуміло. Крім того, кожна технічна мова має свої особливості, тому треба шукати відповідного ментора (бо спеціаліст в одній сфері необов’язково буде на стільки ж досвідченим в іншій). Багато хто намагається знайти таку людину серед друзів та знайомих, а також на тематичних форумах. Гарний приклад — топік на DOU, де ментора шукають більш ніж 2000 девелоперів.

Цікаво, що ментори мають ті самі складнощі. Багато хто хоче ділитися своїми знаннями й досвідом, проте не знає, де знайти людину, яка потребує менторської підтримки. Витрачати свої гроші та час на пошуки учнів мають бажання не всі наставники.

Виходить, що пропозиція є, попит також є, але ринок неврегульований. Як так? На щастя, цю проблему вирішено.

Знайомтесь: 21 січня 2017 року відбувся реліз нової IT-платформи Tich.io, що допомагає знайти як персонального ментора, так і записатися на навчання в групі у зручний час. Не пропустіть цю IT-подію!

Коротко про платформу

Хто може користуватися платформою? Кожен, хто працює чи хоче працювати в сфері інформаційних технологій. Tich.io буде корисна IT-спеціалістам будь-якого рівня: початківцям, більш досвідченим програмістам та профі. Платформа актуальна як для співробітників IT-компаній, так і для фрілансерів.

Навчання проводитиметься індивідуально та у групах; онлайн та офлайн за бажанням ментора (тобто організатора курсів). Зручно, що освіта доступна в будь-якій точці України.

Серед напрямів навчання – більш ніж сто мов програмування. Наставників студенти обиратимуть самостійно, без будь-яких призначень зі сторони платформи. Також для вибору доступні:

 • Форма освіти (онлайн/офлайн, індивідуальне/групове).
 • Вартість навчання.
 • Час проведення занять.

Стати ментором може кожен спеціаліст, котрий має досвід і бажання передати свої знання. Студенти мають можливість оцінити ментора та залишити відгук на у його профілю. Якщо перший урок не сподобався студентові, то він отримує 100% мані бек вартості курсів. Проте якщо курс складається з одного уроку, то мані бек неможливий.

Для студентів

 • Освіта в будь-якій точці світу
 • Понад 100 технологій
 • Особисте спілкування з ментором
 • Можливість вибору ментора
 • Безпека платежів

Для менторів

 • Більше 1.000 студентів потребують ментора
 • Можливість вибору студентів
 • Будь-який зручний графік
 • Відповідь пiдтримки протягом 24 годин
 • Можливість публікації в блозі

Найкращі студенти отримують рекомендації для HR-відділів при працевлаштуванні. Тобто, мотивацією для учнів є не тільки саморозвиток, а й перспектива бути відрекомендованим роботодавцю.

Якщо ви маєте намір досягти поставлених цілей, самовдосконалюватися в професійному плані та зробити саморозвиток максимально ефективним, то вам знадобиться наставник.

Реєструйтеся на платформі Tich.io і підписуйтесь на групу в фейсбуці знайдіть СВОГО ментора, навчайтеся та опановуйте IT-професію без затримок!

Тепер я хочу бачити коментарі 11