16 Березень 2017
Рубрика: цікаво

Nokia 3310 знову в магазинах. Що не так із поверненням легенди?

Безперечно, найбільш знакова подія нещодавної мобільної конференції у Барселоні — повернення легендарного апарату Nokia 3310 у оновленому форматі. Культовий телефон 2000-х отримав новий дизайн та функції, однак дізнаємося, чи достатньо цього буде для того, щоб хоча б трохи наблизитися до легенди.

Дизайн

Якість дизайну — справа дуже індивідуальна. Недарма є приказка «Кому й кобила дружина» :). Слід визнати, що суб’єктивно дизайн нової Nokia виявився непоганим. Більш того — у темно-синьому кольорі видно родові риси пращура. Зі слів користувачів, яким вдалося потримати телефон у руках, можна зробити висновок, що наживо телефон теж викликає приємні тактильні відчуття.

Звичайно, на фоні сучасних смартфонів з великим дисплеєм, нова Nokia виступає у ролі бридкого каченяти з апаратними кнопками (так-так, сенсорного екрану тут немає), однак рівень пристрою — не сучасні iPhone, а інші «кнопкові» апарати.

Як не дивно, вони досі популярні — за минулий рік було продано майже 400 мільйонів таких гаджетів, тобто кожен 17-й житель планети отримав новий апарат.

Функціональність

Пращур оновленої 3310 не мав навіть WAP-браузеру, однак користувач зразку 2017 року став набагато вибагливішим, аніж власник телефону на початку сторіччя.

Судячи з відгуків, дисплей у новому телефоні на високому рівні, він має яскраві кольори та добре показує зображення навіть при яскравому світлі. Це можна вважити плюсом.
Програмне забезпечення пристрою базується на платформі Series 30+, і, погані новини, — функціонально вона не сильно змінилася з часів Nokia 6230.

Ось короткий список переваг нової моделі:

  • Камера на 2 мегапікселі із простим спалахом,
  • Bluetooth,
  • FM-радіо,
  • архаїчний браузер,
  • підтримка карт microSD до 32 Гб,
  • акумулятор на 1200 мАг.

Телефон не підтримує ні 3G, ні Wi-Fi. Ми хотіли б опублікувати тут докладну таблицю характеристик, однак усі особливості пристрою вмістилися в одне речення.

Що у підсумку?

Ціна телефону — 49 євро. Пристрої з подібним функціоналом можна купити за 500-600 гривень, що складає приблизно 16-20 євро. Чи не велика переплати у 3 рази за ностальгію?

Новим власникам бренду Nokia можна було навіть не змінювати корпус телефону зразку минулого десятиріччя, лише адаптувати функціонал девайсу до вимог ринку. Додайте 3G, встановіть більш сучасну платформу з підтримкою додатків та зробіть можливість роздавати інтернет через wi-fi – і ось перед нами зразок сучасного гаджету.

Якщо б подібний телефон вийшов у 2007 році, він би був хітом, однак зараз, у 2017-му, коли, деякі оператори навіть перестають підтримувати 2G, нова Nokia — це застарілий пристрій з необґрунтовано завищеною вартістю.

Тепер я хочу бачити коментарі 6